piątek, 22 marca 2013

Zapowiedzi - kwiecień 2013

Tytuł: Intruz (wydanie filmowe)
Autor: Stephanie Meyer 
Wydawnictwo: Grupa wydawnicza Publicat 
Data premiery: 4 kwiecień 2013
Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć. 


Tytuł: Ostatnie wrota 
Autor E.J. Allibis 
Wydawnictwo: Damidos 
Data premiery: 8 kwiecień 2013
Dwanaście i pół tysiąca lat temu koniec nieosiągalnego marzenia wstrząsnął Sefirą i światem ludzi. Tylko cztery istoty wiedziały o tej tajemnicy. Po tysiącleciach jedno z czworga postanawia wydobyć na światło dzienne trzy sekretne przejścia: Wrota łączące Sefirę z Ziemią. Jednak pewne nieprzewidziane zdarzenie zapoczątkowuje nieodwracalny mechanizm niszczący. Aby zapobiec destrukcji, należy odszukać trzy klucze ukryte w bardzo odległych i niedostępnych miejscach. To wyścig z czasem. Kto chce zatrzymać odliczanie, nie jest w stanie tego zrobić. A kto może ocalić Ziemię, nie zna tej historii. Koniec ma się wypełnić w początku przyszłości bez przeszłości. 


Tytuł: Michael Vey. Więzień celi 25 
Autor: Richard Paul Evans 
Wydawnictwo: Fabryka słów 
Data premiery 12 kwiecień 2013
Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie. To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja. Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy. Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette'a – spokojnie, da się z tym żyć! Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.Tytuł: Nieustraszony. Reckless 
Autor: Cronelia Funke 
Wydawnictwo: Egmont 
Data premiery: 17 kwiecień 2013
Na Jakubie Recklessie ciąży Klątwa Czerwonej Nimfy – ćma, którą chłopak nosi na sercu, już wkrótce ugryzie po raz ostatni, ucinając nić jego życia. Jakub wraz z wierną Lisicą muszą znaleźć antidotum. Ale ani woda z zaczarowanej studni sułtana, ani krew nordyckiego dżina nie pomagają. Jedyna nadzieja w legendarnej kuszy, niebezpiecznej broni, zdolnej jednym strzałem unicestwić całe armie lub ożywić zmarłego. Rozpoczyna się wyścig z czasem, bowiem kuszy szuka również jeden z najlepszych łowców skarbów – goyl Neron.


Tytuł: Angelfall 
Autor: Susan Ee 
Wydawnictwo: Filia 
Data premiery: 17 kwiecień 2013
Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?

Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.
Teraz tak zważyłam, że wszystkie przedstawione przeze mnie okładki są niebieskie. Znaleźliście coś dla siebie? Na którą pozycję czekacie najbardziej? Ja z niecierpliwością czekam na Angelfall i Ostatnie wrota.

  
***

Przy okazji chciałabym wszystkich przeprosić za moją nieobecność w tym tygodniu. Nic nie pojawia się nowego u mnie, a na wasze blogi zaglądam rzadko. Niestety ale mam dużo na głowie i po prostu brak mi czasu, dzisiaj znalazłam wolną chwilę dlatego postanowiłam przedstawić zapowiedzi. Myślę, że jutro bądź w niedzielę wrócę do regularnego blogowania:)

Trzymajcie się ciepło
MałaEmily 

29 komentarzy:

 1. Na "Intruza" mam ochotę od dawna, więc pewnie, prędzej czy później, przeczytam tę powieść. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Intruza zamówiłam, ta nowa okładka jest prześliczna :D I jeszcze będę miała Micheala Veya i Angelfall, ale do tego jeszcze chwila;p

  OdpowiedzUsuń
 3. "Intruza" z chęcią bym przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie żadna nie interesuje, ale mam kilka własnych typów, więc nie obejdzie się bez zakupów:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Michael Vey. Więzień celi 25" i "Angelfall" to moi faworyci :))))

  OdpowiedzUsuń
 6. mam ochotę na "Angelfall". a oryginalna okładka "Intruza" jakoś podoba mi się bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niecierpliwie czekam na drugą część Reckless

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym zakupiła "Intruza:, ale ta okładka mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znalazłam nic dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mogłabys mi wytłumaczyć co to jest wydanie filmowe? Być moze jestem tepa, ale na prawde nie wiem co to jest. W tych nowosciach nic mnie nie zachwyciło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydanie filmowe to znaczy, że okładka jest zmieniona. Np w Zmierzchu mamy początkowo dłonie w których jest jabłko, a potem zmieniona została gdzie widzimy filmowych odtwórców głównych ról:)

   Usuń
 11. "Michael Vey" to moje największe Must Have! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Angelfall dla mnie i tego samego dnia co Angelfall wychodzi też Iskra - drugi tom Blasku na któy bardzo czekam ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. "Nieustraszonego" na pewno przeczytam oraz "Angelfall". :3

  OdpowiedzUsuń
 14. Intruz film, oj czekam ! niby nie czytałam książki, co muszę nadrobić ale nie mogę się doczekać filmu. oglądnęłam zapowiedź i normalnie.. no świetneee :D
  Pozdrawiam!
  http://mojswiat-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Na Intruza mam wielką ochotę. Zarówno na książkę jak i film :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Więzień celi 25" oraz "Intruz" najbardziej mnie zainteresowały. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Angelfall to będzie coś! ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Angelfall na sete sobie kupię o! I czekam jeszcze na Michael Vey. Więzień celi 25 ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jedyne co mnie interesuje to Intruz. :) Ale mam już w domu tą pierwszą wersję okładki. ^^

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na Angelfall :) Intruza już przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 21. "Intruza" czytałam kilka lat temu i bardzo mi się podobał :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Zapowiada się kilka naprawdę ciekawych tytułów. No i może w końcu uda mi się przemóc względem "Intruza" :P

  OdpowiedzUsuń
 23. Czytałam ,,Intruza'', wspaniała książka. Musze poznać jej ekranizacje.

  OdpowiedzUsuń
 24. Intruz i ja również czytałam tą książkę i stwierdzam ,ze jest lepsza niż ta całą seria "ZMIERZCH"

  OdpowiedzUsuń
 25. Czekam na Angelfall oraz ekranizację Intruza - książkę czytałam kilka razy i bardzo mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ekranizacji intruza jestem ciekawy, książkę czytałem. Nie była może szczególnie fascynująca, ale za film wzięła się obiecująca ekipa :)

  OdpowiedzUsuń