poniedziałek, 21 maja 2012

Upadli - Lauren KateGłówną bohaterkę poznajemy gdy trafia do poprawczaka. Zostaje ona tam wysłana gdyż w tajemniczy sposób ginie kolega, z którym Luce widziała się pamiętnego dnia. Zostaje ona oskarżona o zabójstwo Trevora.

Luce od kilkunastu lat widzi cenie. Cienie te ją prześladują i nie dają żyć. To właśnie one doprowadziły do śmierci chłopaka a Luce zostaje wysłana do poprawczaka.
Kiedy trafia do Sword&Cross jest przygnębiona. W szkole czuję się zagubiona nie może odnaleźć się wśród zbuntowanych nastolatków. Poprawczak jej zdaniem jest jak więzienie, gdyż pierwszego dnia zostaje jej zabrana komórka a każdy jej ruch śledzą tzw. diody czyli kamery.

Kiedy przybywa do Sword&Cross dostrzega Daniela. Od samego początku przykuwa on jej uwagę. Fascynuje się nim i czuje do niego pewnego rodzaju przyciąganie. Jednak on zachowuje się w stosunku do niej wrogo. Stara się jak najbardziej zniechęcić Luce do kontaktu z nim.
Jednak o względy Luce stara się uroczy Cam. Jest on bardzo sympatyczny i przyjacielski. W porównaniu z Danielem on stara się zaprzyjaźnić z Luce.

Daniel skrywa tajemnicę, której nie chce wyjawić Luce. Jest coś co nie pozwala się mu zbliżyć za bardzo do niej, choć tak na prawdę ma na to ochotę. Luce jest jednak na tyle zaciekawiona Danielem, że postanawia dowiedzieć się wszystkiego co tylko możliwe na jego temat. Penn, dziewczyna, z którą się zaprzyjaźniła pomaga jej w odkryciu tajemnicy. Razem doszukują się potrzebnych informacji z akt Daniela. Sprawy związane z Danielem niejednokrotnie komplikują życie Luce.

Pewnego dnia Luce dostrzega, że cienie które jej towarzyszą od kilkunastu lat zachowują się całkowicie inaczej niż do tej pory. Jest ona zaniepokojona tym bardziej teraz gdy w końcu zaczęła przyzwyczajać się do otoczenia i ludzi w poprawczaku to zaczynają dziać się różne tajemnicze rzeczy, które zakłócają spokój Luce.

Główny bohater Daniel moim zdaniem jest bardzo dobrze wykreowany. Jest chamski, zimny i na każdym kroku zbywa Luce. Jest stanowczy i zauważamy w książce jego walkę ze sobą. Raz dopuszcza do siebie Luce a raz jest obojętny. Jednak jak się stopniowo dowiadujemy co skrywa Daniel i z czym walczy to poznajemy dokładnie jego powody takiego zachowania.
Natomiast co do Luce to tutaj mam mieszane uczucia. Jest ona na pewno nieprzesłodzoną nastolatką oaz jest inteligenta ale trochę mdła i za mało wyrazista. Wiadomo znalazła się w nowej sutuacji ale brakuję jej charakteru i takiej stanowczości. Dlatego całą swoją uwagę skupiłam na Danielu.

Powieść o losac Luce nie jest długa co mogłoby się wydawać po grubości książki. Jest ona napisana naprawdę spora czcionką co trochę mnie zdziwiło. Ale za to bardzo szybko się czyta bo jest ona napisana dość prostym językiem i bardzo zrozumiałym.
Jednak mam tutaj "ale". akcja wlokła się do połowy książki. Trochę wiało nudą i mam ważenie, że można było jakoś urozmaicić tą fabułę. Zabrakło mi tutaj jakiegoś buntu zorganizowanego przez uczniów w końcu to poprawczak jest także wydaje mi się, że nic tam nie jest tak jak należy a to jednak nie zostało opisane. Autorka bardzo skupiła się na Luce i na jej przemyśleniach. Brakowało mi rozbudowania postaci pobocznych tego jak żyją w tym poprawczaku jak sobie radzą.
Jednak ta nuda została rozwiana w drugiej połowie książki. Tutaj działo się dosyć dużo i gęsto. Co bardzo mi się spodobało.W tej części mam wrażenie, że autorka bardziej skupiła się na zarysowaniu całej sytuacji. Dlatego teraz czekam na kolejną część tej serii. Mam dobre myśli dlatego nie mogę się doczekać.

Historia zawarta w książce jest naprawdę bardzo ciekawa, wręcz intrygująca. Zawsze mi się podobały motywy upadłych aniołów dlatego chętnie sięgnęłam po tą lekturę. Polecam ją fanom gatunku bo pomimo początkowej nudy książka ma potencjał.Moja ocena to +4.

Pozdrawiam MałaEmily

21 komentarzy:

 1. Mam podobne zdanie, ale po kolejne części jakoś nie sięgnęłam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie mam na nią ochoty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ją za sobą i była bardzo ciekawa;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zobaczymy, może przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książki nie czytałam i nie przeczytam. Za bardzo śmierdzi zmierzchem.

  OdpowiedzUsuń
 6. książkę mam na oku :) i z pewnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i bardzo mi się podobała ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele słyszałam o tej książce, jednak wciąż nie jestem przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż mam w planach - z czystej ciekawości po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam. Przeciętna książka, szału na mnie nie zrobiła, chociaż oprawa graficzna serii - rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsza część według mnie jest lepsza od drugiej, a trzeciej już nawet nie czytałam, ale chyba będę musiała :)
  Okładki z tej serii są jak dla mnie jednymi z najlepszych!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie okładka jest dosyć ciekawa:D

   Usuń
 12. Nie ciągnęło mnie do tej serii, ale chyba dam jej szansę :D

  OdpowiedzUsuń
 13. No i ja w końcu nadrobię i przeczytam ;D ;*

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam, a teraz przede mną kontynuacje, do których jakoś nie mogę się zabrac...

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzao, bardzo, bardzo chcę przeczytać. ;D A jeszcze bardziej mnie zachęciłaś.
  Serdecznie zapraszam do mnie:
  zirtael-bibliomaniak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo podoba mi się seria Upadli, chociaż Zakochani to była jakas masakra, ale za to Namiętność... najlepsza część!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Okładka jest super, jednak ja juz na jakiś czas daruję sobie nowe serie i pozostanę przy tych juz zaczętych. Ale w przyszłości , kto wie ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Pierwsza część mi się jeszcze podobała, ale druga to już masakra jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń