sobota, 21 kwietnia 2012

Blogowa zabawa :)

Witam wszystkich odwiedzających!!
Dzisiaj korzystam z okazji i tak na odmianę umieszczam zabawę. Julie Stranger zaprosiła wszystkich do zabawy dlatego też chętnie biorę w niej udział.
Dzisiaj miał być stosik ale nic w przyrodzie nie ginie:D

* O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Najlepiej czyta mi się popołudniu, taka optymalna pora.  Dobrze mi się czyta również zaraz po przebudzeniu i do poduszki. Chociaż to ostatnie dużo rzadziej.

*Gdzie czytasz?
W domu, najczęściej i najchętniej u siebie w pokoju. Lubię też w kuchni na malutkim krzesełku obok grzejnika ale to najczęściej w zimie. Oczywiście muszę tutaj wspomnieć o wannie. To zdecydowanie najprzyjemniejsze miejsce. Ale zazwyczaj w łóżku bo najwygodniej wśród dużej ilości poduszek.

* W jakiej pozycji najchętniej czytasz?
Tutaj nie mam jakiejś specjalnie ulubionej pozycji. Jak usiądę tak czytam byle by nikt nie przeszkadzał.

* Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Najbardziej lubię czytać książki fantasy i paranormal. Dzięki tym książką mogę się przenieść w magiczny świat nie zawsze bezpieczny ale uwielbiany prze mnie.

*Jaką książkę ostatnio kupiłeś/aś albo dostałeś/aś?
No w przeciągu tygodnia kilka ich było. Ale napiszę tylko o dwóch ostatnich, reszta w stosiku będzie:)  Zmysłowa Gra Stephanie Chong i dzisiaj wygrałam licytację RozkoszeNocy Sherrilyn Kenyon - czytałam ja kilka razy i jestem zakochana w Kyrianie dlatego postanowiłam ją mieć na własność. A okazja też dobra:)

*Co czytałeś/aś ostatnio?
W pierścieniu Ognia Suzanne Collins

*Co czytasz obecnie?
Kosogłos Suzanne Collins

* Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są?
Nigdy nie zaginałam kartek w książkach bo jest to okrutne. Zawsze używam zakładek. Kiedyś to były zwykłe kartki, wsuwki do włosów, cokolwiek miałam pod ręką było dobre. Jednak zakupiłam bardzo piękną zakładkę. Ręcznie robiona z sówką.* Ebook czy audiobook?
Audiobooków nigdy. Ebooki tak albo raczej mbooki na telefon. Wcześniej bardzo często czytałam na telefonie i co najgorsza do późna. Jednak stwierdziłam, że oczy się od tego niszczą i teraz to niestety odczuwam... Teraz przerzuciłam się na książki w formie papierowej, które są zdecydowanie najlepsze.

* Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
Teraz dokładnie nie pamiętam tytułu ale zbiór wierszy dla dzieci Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Książka w stanie krytycznym ale moja ulubiona.

* Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Szczerze to nie mam pojęcia. Było ich naprawdę dużo i nie umiem wybrać. Jednak co jest pewne lubię mocne i skomplikowane postacie. Zawsze jednak bardziej lubię mężczyzn niestety kobiece postacie do mnie nie przemawiają zbytnio.

Szkoda, że tak mało pytań. No ale i tak fajnie się bawiłam:) Zapraszam do zabawy wszystkich, którzy maja na to ochotę:)

Pozdrawiam serdecznie!
MałaEmily

8 komentarzy:

 1. Ja na ostatnie pytanie też nie odpowiedziałam jakoś konkretnie, ale zgadzam sie z tobą , bo do mnie też nie przemawiają kobiece postacie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nigdy nie zaginam kartek, można przecież zaznaczyć czymkolwiek - nie rozumiem takiego zwyczaju zaginania, denerwuję się jak coś takiego widzę. Natomiast muszę przyznać że nigdy nie próbowałam czytać w wannie :) chyba wolę bardziej stabilne miejsca-jak znam siebie to pewnie bym całą książkę zmoczyła i wodna tragedia gotowa , he :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też niedługo chyba wezmę udział w tej zabawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Boska sówka! Z chęcią bym ci ją podkradła.;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Oooo kurde, też chcę taką sówkę!!! I widzę, że Kosogłosa czytasz, wspaniale, oj wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak to dobrze, że żadna z blogerek nie zagina kartek w książkach. Lubię podobną tematykę książek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rogów także nie zaginam;) A zakładka jest śliczna;)
  Zapraszam do mnie;)

  OdpowiedzUsuń