środa, 24 lipca 2013

Libster Blog

„Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań, otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.” 


Dawno mnie nie było, dlatego postanowiłam, że od czegoś trzeba zacząć, a od takiego typu wpisu będzie najłatwiej. Akurat nadarzyła się okazja, że Magda ze Stulecia Literatury zaprosiła mnie do zabawy. Za co serdecznie dziękuję! :)


1.    Ulubiony kolor okładek i dlaczego akurat ten?
Lubię okładki w ciemnych odcieniach, najbardziej zachęcają mnie do sięgnięcia po daną lekturę. Jednak tak naprawdę, nie ma to żadnego znaczenia.

2.    Lubisz czytać w komunikacji miejskiej?
 Nie lubię czytać ogólnie w różnego rodzaju środkach transportu. Bardzo szybko robi mi się niedobrze i muszę zamknąć oczy i zrobić kilka głębszych oddechów. Nie jestem w stanie nawet dłużej pisać smsa dlatego już nie zabieram ze sobą książek. Natomiast bardzo lubię spać jadąc autem, nawet kiedyś mama mi opowiadała, że jak byłam małym dzieckiem, a nie mogła mnie uśpić to wkładała mnie do auta, a tata jeździł, że mną po mieście. Tak mi zostało do dzisiaj. 

3.    Książki historyczne czy beletrystyka historyczna?
Rzadko kiedy sięgam po tego typu książki, jednak bardziej postawiłabym na beletrystkę historyczną. 

4.    Czyją biografię chciałabyś/chciałbyś poznać najbardziej? 
Po te książki również rzadko sięgam. Jednak ostatnio bardzo zaciekawił mnie tytuł David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda oraz książka o Kings of Leon. Myślę, że po obie sięgnę niebawem.

5.    Czytasz książki w językach obcych? Jeśli tak to w jakich?
Niestety ale nie czytam w językach obcych. Mam Harry'ego Pottera w oryginale ale jak na razie nie ruszony :(

6.    Regały na książki, klasyczne , antyki, czy nowoczesne Ikea?
Zdecydowanie klasyczne, mają w sobie urok.

7.    Ulubiony autor z dzieciństwa?
Julian Tuwim, Jan Brzechwa

8.    Czy jest taka książka lub taki autor, którego dawniej nie lubiłaś/lubiłeś, a teraz Ci się podoba? 
Nie ma.

9.    Wolisz nowości czy starsze tytuły, na przykład takie sprzed 10,20,30 lat?
Jak na razie są to przeważnie same nowości, może kiedyś się to zmieni. Mam taką nadzieję:)

10.    Książka tradycyjna, audiobook, a może ebook?
Zdecydowanie i nieodwołalnie wielbię książkę tradycyjną. Od czasu do czasu ebooka, choć nie przepadam za nimi. Sądzę, że przy audiobooku zasnęłabym przed skończeniem pierwszego rozdziału.

11.    Lubisz czytać o innych kulturach? O jakich?
Nie jest to mój gatunek i rzadko kiedy sięgam po takiego typu książki. Wyjątkiem są pozycje napisane przez Pana Cejrowskiego, które wręcz uwielbiam i pochłaniam. 

To byłoby na tyle, jutro mam w planie umieścić moją opinię na temat Króla Kruków Maggie Stiefvater  *_*

Pozdrawiam serdecznie
MałaEmily!

16 komentarzy:

 1. Też rzadko sięgam po biografie chyba , że dana osoba dość mocno mnie interesuje. Podobnie jak ty mało czytam książek podróżniczych wolę programy. Chyba , że są to książki Martyny Wojciechowskiej. W ogóle na wiele z tych pytań odpowiedziałabym podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że nie czytałam jeszcze książek Wojciecha Cejrowskiego, wolę te napisane przez Beatę Pawlikowską czy Martynę Wojciechowską. Biografię Beckhama i Kings of Leon sama chętnie bym przeczytała.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tak samo z czytaniem podczas jazdy :) Ale specjalnie biorę aviomarin na dłuższą drogę, żeby móc poczytać i uniknąć przykrych skutków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy niektórych odpowiedziach - jakbyś mówiła o mnie :D Ale czytać w np. autobusie to bardzo lubię :)

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z prawie połową twoich odpowiedzi :P

  OdpowiedzUsuń
 6. To zachęcam do sięgnięcia po Harry'ego w oryginale. Ja już od jakiegoś czasu czytam książki po angielsku i po francusku, zaczynałam własnie od Rowling. :) I nie przejmuj się, jeśli na początku nie będziesz rozumiała każdego słowa!

  OdpowiedzUsuń
 7. To Ci powiem, że mnóstwo dzieci tak ma, że wsadza się je do samochodu i jeździ z nimi po okolicy, żeby zasnęły:) Dziękuję za piękne odpowiedzi:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja zdecydowanie też wolę Wojciechowską i Pawlikowską od Cejrowskiego :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja tam lubię czytać podczas jazdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. A to dalej krąży po blogach:) Ja lubię czytać w pociągu:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pytanie nr. 2 - skąd ja to znam... Nie mam szans na przeczytanie czegokolwiek w samochodzie.
  Bardzo lubię za to czytać po angielsku, początkowo ciężko było mi się wdrożyć, ale jak już przebrnęłam przez tą ,,niemoc" to nie mam z tym żadnych problemów.
  Książki W. Cejrowskiego też uwielbiam! :) Nie trzeba zgadać się z jego poglądami, można mieć zupełnie odmienny światopogląd, ale podczas tej gawędziarskiej podróży w książkach, wszelkie ,,tarcia" znikają i pozostaje tylko wspólne zafascynowanie podróżami i innymi kulturami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Też najbardziej lubię książki w wersji papierowej. Ebooki mają jakiś swój urok, ale daleko im do naturalnej wersji.
  Co do środków transportu - w aucie nie za bardzo da się czytać, ale w tramwajach się naprawdę dobrze czyta, przynajmniej mi. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. تعتبر شركة فرسان النيل من أعلى الشركات الرائدة في مجال نقل الأثاث والعفش بجميع أنواعه المختلفة فتقوم بنقل الكنب والمجالس وغرف النوم المتنوعة وغرف الأطفال بالإضافة إلى أنها تقوم بنقل غرف الصالونات الكبيرة والصغيرة والسفرة والانتريهات وأي شئ تود عملينا العزيز أن تقوم بنقلة من العفش وأثاث المنازل كما إننا نقوم على نقل أغراض الشركات من مكاتب ومقاعد والمؤسسات الكبري وغيرها من الأغراض المختلفة حيث إننا نجبك من مواجه او تعرض أثاثك إلى مشاكل النقل ونقوم على نقله إلى أي مكان ترغبه مع الحفاظ والحرص الشديد علي كل قطعة وإتباع أفضل الطرق والأساليب الصحيحة السليمة في المحافظة على الأثاث حيث تعد شركة فرسان النيل للخدمات المنزلية من أفضل الشركات التي تتعامل في جميع الخدمات المنزلية التي تريحك من عناء كبير على عاتقك فقط اتصلوا بنا .
  شركة نقل عفش بالدمام
  شركة نقل اثاث بالدمام
  شركة نقل اثاث بالخبر
  شركة نقل عفش بالخبر
  شركة نقل عفش بالجبيل
  شركة نقل اثاث بالجبيل
  شركة نقل اثاث بالقطيف
  شركة نقل عفش بالقطيف

  OdpowiedzUsuń